צניחת עפעף

אנשים רבים סובלים ממציאות לא נעימה של צניחת עפעף. לעיתים מדובר בבעיה של הגיל המבוגר אך בהחלט לא תמיד. בשורות הבאות נדבר על תיקון הבעיה בקרב ילדים ובקרב מבוגרים וגם נראה למי כדאי לפנות כדי לקבל את הטיפול הטוב ביותר.

הרמת עפעפיים במבוגרים ובילדים
עיניים בריאות הן דבר חשוב מאוד לכל אחד, בכל גיל. חוש הראיה הוא מרכזי ביותר אולם בסקירה הנוכחית נדבר פחות על העיניים עצמן ויותר על האיבר השומר עליהן מפגיעה ומיובש – העפעף. מן הידועות הוא שעפעף בריא ותקין פועל ללא הרף בשעה שאנו ערים. יש לו משמעות ביצירת מראה נמרץ לא פחות משיש לו משמעות במניעת יובש ובסילוק חלקיקי אבק. צניחת עפעף, אם כן, מהווה פגיעה לא קטנה באיכות החיים ובמראה האסתטי החשוב של אזור הפנים והעיניים בפרט. האם זאת אומרת שמי שסובל מכך צריך להרים ידיים? בהחלט לא.

כיום קיימים פתרונות כירורגיים שיכולים לטפל באופן מיטבי במצבים שונים של צניחת עפעף. הדבר נכון גם כאשר מדובר בבעיה של צניחה בעפעף העליון וגם כאשר מדובר בבעיה דווקא בעפעף התחתון. אגב, לעיתים, במקרה של ילדים הסובלים מבעיה מולדת, יש מצבים שבהם נדרש טיפול באחת העיניים ולאן דווקא בשתיהן. גם כאן, בילדים ממש כמו במבוגרים, לטיפול יש משמעות ניכרת בשיפור המראה, בשיפור איכות החיים ולעיתים גם בשיפור שדה הראייה.

הולכים אל המומחים
מצב של צניחת עפעף יכול להתרחש בשל חולשה של השריר שאחראי להרמת העפעף אך גם בשל מצבים אחרים כגון התרופפות הרקמה, צניחת הגבה, חבלה מקומית ועוד. יש גם מצבים שבהם מדובר בבעיה גנטית או במבנה מולד שניתן לשפר ולתקן.

על מנת למצוא מזור, על מנת לשנות את המציאות שאינה תמיד אידיאלית, חשוב לפנות למומחה בטיפול בבעיות של אזור העיניים. יש רופאים שלהם מומחיות מיוחדת בהרמת עפעפיים, הרמת גבות, טיפול בבעיות של יובש בעין ושיקום ארובת העין לאחר פגיעה. כאשר בודקים היטב את מידת ניסיונו של הרופא, מקבלים את התוצאות הטובות ביותר, בלי פשרות ובלי דאגות. 
 
 
ניתוחי עפעפיים
 
הרמת עפעפיים עליונים
 
ניתוחי עפעפיים תחתונים
 
צניחת עפעף במבוגרים
 
צניחת עפעף בילדים
 
הרמת גבות
 
אנטרופיון
 
אקטרופיון
 
גידולים בארובת העין
 
שברים בארובת העין
 
דלקות בארובה
 
בלט עין
 
דרכי דמעות DCR
 
יובש בעיניים
 
פטריגיום
 
כלזיון / שעורה בעין
 
הזרקת חומרי מילוי ובוטוקס
 
דלקת עפעפיים
 
גידולים בעפעפיים
 
בלפרוספזם
 
 
 מרפאות: הברזל 20, בניין אסותא רמת החייל ת"א  /  קהילת ציון 5 עפולה​