The Art Of Eyes

לתיאום תור חייגו: 072-3969917

ת"א: הברזל 20, רמת החייל | עפולה: יצחק רבין 18

ניתוח עפעפיים

תאמו פגישה:

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

שחזור עפעפיים

שחזור עפעפיים כוללים בתוכם ניתוחי הרמת עפעפיים עליונים הבאים לפתור מראה של עפעפיים נפולות, שחזור עפעפיים תחתונים לתקון 'שקיות' מתחת לעיניים ושחזור עפעפיים משולבים. ניתוחים אילו נקראים בעגה המקצועית ניתוחי "בלפרופלסטי".

העיניים והעפעפיים מהווים את נקודת המפגש הראשונה בין בני האדם ולמעשה הינם המוקד הראשון להערכה ההדדית, ומכאן החשיבות הרבה שמייחסים אנשים לשמירה על מראה עיניים טבעי ורענן.
עם השנים נוטה מסגרת הפנים להשתנות בהדרגתיות ואיתה אזור העיניים והעפעפיים, העפעפיים העליונים והעפעפיים התחתונים נוטים 'ליפול' כתוצאה מהחלשות העור או החלשות השרירים המותחים את העפעף וכתוצאה מכך, מקבלות העיניים מראה עייף ומבוגר.

עודפי עור אלו גורמים למראה של עפעפיים נפולות לעפעף העליון ועפעפיים נפוחים בעפעף התחתון ומהווים בעיה אסטטית, אך יחד עם זאת ישנם מצבים בהם רפיון העפעפיים העליונים קשה עד כדי פגיעה בשדה הראיה.

אוקולופלסטיקה הינו תחום העוסק בפלסטיקה של אזור העין והעפעפיים ומהווה חלק חשוב ומהותי ביותר ברפואת עיניים. אזור העין והעפעפיים מורכבים וטיפול במחלות באזור זה מצריך ידע והתמחות מיוחדת בכירורגיה פלסטית של העין. שחזור עפעפיים מאפשרים תיקון של הבעיות הנגרמות עם הגיל, בעפעפיים העליונים ע"י ניתוח להרמת עפעפיים ובעפעפיים התחתונים ע"י שחזור עפעפיים תחתונים.

כאשר שוקלים שחזור עפעפיים חשוב להבין שישנן מחלות עפעפיים שונות שלהן פתרונות כירורגיים המותאמים להם. ייעוץ אצל רופא עיניים אוקולופלסטיקאי המומחה בתחום ויודע לאבחן את הגורמים לבעיה בעפעפיים ולהתאים להם את ההליך הנדרש הינו הצעד הראשון לקראת ניתוח.

ניתן לסווג שחזור עפעפיים, בלפרופלסטי, לשלוש רמות עיקריות:

בלפרופלסטי עליון – ניתוחים לתיקון צניחת עפעפיים, מראה עפעפיים נפולות, המתבצעים בעפעפיים העליונים ומכונים ניתוחים להרמת עפעפיים או הרמת עפעפיים עליונים.

בלפרופלסטי תחתון – ניתוחים לתיקון מראה עפעפיים נפוחים ולהסרת 'שקיות' מתחת לעיניים המתבצעים בעפעפיים התחתונים ומכונים שחזור עפעפיים תחתונים.

בלפרופלסטי לארבעת העפעפיים – שחזור עפעפיים משולבים המתבצעים על ארבעת העפעפיים, ניתוח להרמת עפעפיים ע"י הסרת עודפי עור בעפעפיים העליונים המשולב עם ניתוח להסרת 'שקיות' בעפעפיים התחתונים.

הרמת עפעפיים – בלפרופלסטי עליון

היווצרות עודפי העור ה'רוכבים' על העפעפיים העליונים, מכבידים עליהם, גורמים להגבלה בשדה הראיה ולמראה עייף ומבוגר המהווה בעיה אסטטית. נפילת עור העפעף העליון נגרמת כתוצאה מרפיון רקמות העפעף אל מפתח העין המלווה לעיתים בהצטברות רקמה שומנית. מצב זה של העפעפיים נקרא דרמטוכלזיס.

הפתרון המוצע לבעיה כירורגי, ניתוח הרמת עפעפיים הנקרא בעגה המקצועית ניתוח בלפרופלסטי עליון. זהו ניתוח עפעפיים עם אפקט קוסמטי שבמהלכו מסיר הכירורג את עודפי העור והשומן המצטבר על גבי העפעפיים העליונים במטרה להשיב להן ולפנים מראה טבעי ורענן.

שחזור עפעפיים תחתונים – בלפרופלסטי תחתון

בדומה לתהליך שקורה בעפעפיים העליונים, גם בעפעפיים התחתונים קיימת התרופפות רקמות, העפעפיים נפוחים ומופיעות 'שקיות' מתחת לעיניים. כתוצאה מהחלשות הרקמות והשרירים ובעיקר החלשות רקמת הספטום עלולים כיסי השומן הנמצאים בארובת העין 'לנדוד' ממקומם לקדמת העין מה שיוצר את מראה השקיות מתחת לעיניים. יתכן גם מצב הפוך שבו במקום לבלוט החוצה, ישקעו כיסי השומן הללו פנימה, ויגרמו למראה חלול בעפעפיים התחתונים.
הפתרון המוצע לבעיה כירורגי, שחזור עפעפיים תחתונים או בשמו הרפואי ניתוח בלפרופלסטי תחתון. זהו ניתוח שמטרתו לבנות מחדש את הרקמות הרכות שבעפעפיים התחתונים תוך עיצובם מחדש למראה חלק ע"י טיפול בשומן המצטבר. הסרה של חלק מעודפי השומן תעשה באופן זהיר במידת הצורך ע"פ ניסיונו ושיקול דעתו של הרופא המנתח הסרה לא אחראית של שומן ארובתי תביא למראה של חוסר ועיניים שקועות.

בלפרופלסטי לארבעת העפעפיים

מאחר ועור העפעפיים הוא הראשון "להזדקן" אנשים רבים עוברים ניתוח בלפרופלסטי לפני או במקום שחזור פנים מלא. במקרים בהם ישנם עודפי עור בעפעף העליון ו'שקיות' בעפעף התחתון יבוצע ניתוח משולב. ניתוח הרמת עפעפיים עליונים בלפרופלסטי עליון עם ניתוח לעפעפיים תחתונים בלפרופלסטי תחתון. שילוב כזה בין שני הניתוחים מקובל מאד ונעשה במקרים רבים. ישנם מקרים בהם ניתוח להרמת עפעפיים עליונים משולב עם ניתוח להרמת גבות.

לצד שחזור עפעפיים אילו ישנם ניתוחי עפעפיים נוספים:

• ניתוח לתיקון צניחת עפעף – פטוזיס
• ניתוחי הרמת גבות
• שחזור עפעפיים משולבים עם הרמת גבות

צניחת עפעף – פטוזיס

המונח פטוזיס ברפואת עיניים מתייחס ברוב המקרים לצניחת עפעף עליון ומופיע אצל מבוגרים, פטוזיס נרכש, או בילדים- פטוזיס מולד. אצל מבוגרים נגרמת צניחת העפעף העליון בעיקר כתוצאה מרפיון שריר הלבטור (Lavator) האחראי על פתיחתו של העפעף. צניחת העפעף גורמת לכיסוי חלקי של האישון בדרגות שונות ומהווה מטרד קוסמטי עד לפגיעה בשדה הראיה ובאיכות הראיה.
פטוזיס מולד נגרם לרוב עקב חסך בהתפתחות שריר הלבטור האחראי על הרמתו של העפעף, כתוצאה מכך יכולות להיווצר בעיות שונות אצל ילדים.
הפתרון לבעיה כירורגי, שחזור עפעפיים שמטרתו הרמת העפעף הנעשית ע"י קיצור שריר הלבטור במידה הדרושה לתפקוד העפעף בצורה יעילה והקניית קונטור ותוצאה קוסמטית מקסימאלית.

הרמת גבות

מיקום הגבות משפיע על הבעות הפנים ועל האופן שבו נשפטים מצב הרוח ואישיותו של האדם ע"י אחרים. במקביל לצניחת העפעפיים המתרחשת עם הגיל, ניתן לראות שינוי גם של אזור הפנים העליון הבא לידי ביטוי בצניחה של הגבות והמצח.

מיקום הגבה יורד כתוצאה מכוח המשיכה ומהחלשות השרירים סביב העיניים והשרירים במצח האחראים על הרמת הגבות. הגבות 'לוחצות' על העין כלפי מטה ובכך משפיעות על כמות העור העודף בעפעף העליון ועל מראה אזור העיניים. צניחת גבות קשה עלולה לגרום לפגיעה בשדה הראיה.הפתרון לבעיה בד"כ כירורגי, ניתוח להרמת גבות המוצע לרוב כתיקון קוסמטי.

שחזור עפעפיים משולבים עם הרמת גבות

ברוב המקרים אצל אנשים הסובלים מצניחת גבות מלווה הבעיה בעודפי עור בעפעף העליון הנגרמים כתוצאה מרפיון רקמות העפעף אל מפתח העין (דרמטוכלזיס). במקרים אילו ניתוח להרמת עפעפיים, ניתוח בלפרופלסטי עליון, יכול להספיק לפתרון הבעיה הבריאותית אך שילוב הניתוח עם ניתוח להרמת גבות קוסמטי ייתן מראה רענן יותר.

לתיאום תור חייגו: 072-3969917

מרפאות: הברזל 20, בניין אסותא רמת החייל ת"א / יצחק רבין 18, עפולה​

Call Now Button